28 września - Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi

Pokazy spektakli - viI edycja 


Poniżej znajdują się opisy spektakli, które zobaczymy 28 września podczas tegorocznej edycji Festiwalu

"Nie JA. NIE TY. NIE MY"

 Choreografia: Marcin Bilenda z grupą

Wykonanie: grupa Freaky Steps 

Opis spektaklu:

Stań z boku i przyjrzyj się swojemu życiu... Twoje wybory, postawy, odruchy … Wszystko to składa się na to kim jesteś ...  Czy to Ty kreujesz to wszystko ? Czy jesteś tylko sumą wcześniejszych działań …

"Moje pão (nie ma chleba bez zakwasu)”

Choreografia: Zuzanna Kozak, Julia Sawicz

Wykonanie: Zuzanna Kozak, Julia Sawicz

Opis spektaklu: 

Czy istnieje cel bez drogi? Proces jako dokładanie cegiełek lub podlewanie zasianego ziarna. Zbieranie elementów do budowy całości: litery tworzą słowa, słowa tworzą zdania, zdania tworzą wypowiedzi. Pętle, modyfikacje, ograniczenia, które albo zatrzymują, albo prowokują nowe rozwiązania. Gesty jako zakwas, ugniatane tańcem współczesnym i hip-hopem. Proces w fazie fermentacji…

"kierunek" 

Choreografia: Izabela Frąckiewicz wraz z grupą. 

Wykonanie: Tancerze Stowarzyszenia Hip Hop Mazury
Grupa na co dzień trenuje Street Dance pod okiem Izabeli Frąckiewicz w Kętrzyńskim Centrum Kultury przy wsparciu Stowarzyszenia Hip Hop Mazury. 

Opis spektaklu: 

Wybór szkoły, drogi zawodowej, czy partnera to tylko niektóre dylematy, przed którymi większość z nas staje przynajmniej raz w życiu. Choć wybory te nie należą do łatwych, w końcu decydujemy się na jedną z możliwych opcji, by w efekcie przejść do następnego etapu: realizacji podjętej decyzji. Bywa jednak, że z powodów dla nas niezrozumiałych, dokonanie nawet najprostszych wyborów wydaje się wyzwaniem ponad nasze siły.

"kobieta i ciało" 

 Choreografia: Martyna Kazimierczuk.

Wykonanie: Duet Nieformalnych Doświadczeń 

Duet Nieformalnych Doświadczeń to Martyna Kazimierczuk i Mateusz Osiadacz. Para przyjaciół próbująca łączyć teatr dramatyczny z teatrem tańca. 

Opis spektaklu: 

Spektakl przedstawia postać Kobiety uchwyconej w czasie jej codzienności oraz to, czego w jej czasie doświadcza.

"biegnij !"

Choreografia: grupa NA SZtukę

Wykonanie: grupa Na SZtukę 

Grupa powstała po doświadczeniach związanych z wcześniejszymi edycjami festiwalu, tworzą ją tancerze, którzy nie boją się wychodzić ze swojej strefy komfortu tworząc nowe jakości ruchowe. 

Opis spektaklu: 

Co jeśli pokonując każdy etap swojego życia nie zwrócimy uwagi na jego sens? Co jeśli nie wykorzystamy go w pełni? Należy pamiętać, że posiadamy tylko jedno. Chwilę przelatują nam przez palce, a my puszczamy je wolno, żyjemy w biegu. Nikt nie wie co wydarzy się następnego dnia, więc dlaczego by nie postarać się ŻYĆ, a nie jedynie przeżyć.

"wybór"

Choreografia: Karol Polssky Polak

Konsultacje: Aleksandra Lis 

Wykonanie: tancerki ze Studia BNB Academy of Dance w Krakowie. Grupa Butterfly. 

Opis spektaklu: 

Bunt...to droga, aby przejść do niezależności. Ale czy niezależność to zawsze dobry wybór? Czy człowiek niezależny, potrafi wejść w dialog z osobami, które żyją w systemie w   którym nie ma miejsca na swoje zdanie ? Współczesny świat to konfrontacja indywidualizmu, z większą strukturą. Każdy może stać się autentycznym charakterem... Ale czy warto? Jakie wybory są dla nas wygodne ?


"spotkanie"

Choreografia: Patrycja Radosz, Aleksandra Dębowska 

Wykonanie: Patrycja Radosz, Aleksandra Dębowska

Opis spektaklu: 

Jak długo jesteś w stanie rozwijać się sam? Ścieżka rozwoju tancerza prowadzi w różne strony, style, środowiska, rzadko kiedy jednak bywa samotna. Chłoniemy, inspirujemy się, podziwiamy, nauczamy. Za każdym razem zaczynamy od nowa, odnajdując wciąż nieodkryte obszary. Oddajemy kontrolę, przekazujemy impulsy. Ile doświadczeń składa się na nasz styl, ile osób potrzeba by wykształcić jednego tancerza? Ile razy musimy zaczynać od nowa by pójść o krok dalej? Jak długo jesteśmy się w stanie rozwijać bez pomocy i czy zawsze jesteśmy gotowi tę pomoc przyjąć? Ścieżka rozwoju ma wiele początków, rzadko kiedy jednak możliwym jest dojść do jej zakończenia. Cykl się powtarza. Za każdym razem z nową wersją nas samych kroczymy przed siebie, na kolejne spotkanie.


"maraton czasu"

Choreografia: Gabriela Keller-Janus.

Wykonanie: Teatr Tańca Enza Junior 

Teatr Tańca Enza Junior istnieje od ponad 10 lat Spektakl to eksperyment połączenia tańca współczesnego z tańcem nowoczesnym. 

Opis spektaklu: 

Biegnąc zapominam o sobie i swoich pragnieniach. Staram się dogonić ludzi których nie znam, stojących blisko mnie bez imion, bez wieku, bez twarzy. Nie umiem się zatrzymać, nawet nie wiem czy wymagam sama od siebie zwolnienia. Jestem w pętli czasu, w maratonie gdzie każdy biegnie po nagrodę dedykowaną swojemu Ego

"ad83"

Choreografia: Martyna Kazimierczuk.

Wykonanie: Grupa B jak Szkielet 

Grupa B jak Szkielet to ludzie, których łączy pasja do tańca i muzyki. W swojej twórczości stawiają na ruch improwizowany, który uwydatnia indywidualność tancerza.

Opis spektaklu: 

Spektakl AD83 jest ruchową oraz multimedialną interpretacją wybranych dzieł polskiego artysty Zdzisława Beksińskiego.